Rotary Youth Exchange

Cserediákok!

A Rotary lehetővé teszi, hogy álmok váljanak valóra. Micsoda élményekkel térnek haza, mint most Éva, aki Dániában járt. Sugárzó arccal mesélt a “Demokrácia & Környezetvédelem” mottós útjáról. Igazi profi előadást hallottunk Tőle. Sok barátot szerzett, sok tapasztalatot gyűjtött csillogott a szeme mikor mesélt. Régi álma volt erre az útra eljutni. Biztos, hogy egész életére ki fog hatni ezek az újonnan szerzett benyomások. Bianca szülei Hank-kel érkeztek, aki Taiwan-ról 🇹🇼 jött Magyarországra. Főleg a gyönyörű fotók, amiket látott az országról hozta meg a kedvét az ideutazáshoz. Meleg, udvarias, lenyűgöző habitusával mutatkozott be nekünk és mesélt magáról. Hazait is hozott meglepetésként. ☺️Bianca üzeneteiből mamája elmesélte, hogy milyen a tajwani iskolarendszer, az egész napos elfoglaltsággal, az ebéd utáni sziesztával és, hogy szombaton is van tanítás. Voltak akik még nem döntöttek és ezért jöttek ma el, mások viszont már tudják, hogy szeretnének utazni és alig várják, hogy végre a 🧳🧳🧳🧳 pakolhassàk.

Micsoda este, csak úgy repült az idő! Rotarys cserediákok meséltek életük első nagy utazásáról. Indra Mexikóból 🇲🇽 érkezett egy évre Magyarországra. Még csak egy hónapja van itt de már gyönyörű kiejtéssel mesélt magyarul is. Jól érzi magát az új iskolájában is, nem csoda ilyen bájos, pozitiv kisugárzással. Sok izgalmas, szép élményt kívánunk neki az itt tartozkódása alatt. Olivér Argentinában🇦🇷 volt rövidutas 🧳cserediák. Szárnyalva mesélt az élményeiről, új barátairól s kalandjaikról. 🛩⚽️🛻🚤🌄📷Szerintünk már “holnap” visszautazna. Biztosan egy örök életre megmarad ez az óriási élmény. A több nyelven való tudás mindkét fiatalnál nagyban hozzájárul , hogy élvezzék az új környezetet, a más kulturát. Egy fiatalnak akár rövid- vagy hosszú utas a Rotary által egy életreszóló ajándékot kap az élettől. 💙💛