KIP Global grant

KIP / Komplex Instrukciós Program , Global Grant záróprogram

Klubunk egyik legfontosabb kimagasló eseménye volt szombaton a KIP záróprogram. 7 évvel döntöttünk arról, hogy a Losonci Téri Általános Iskola a Stanfordi Egyetem által kifejlesztett, számos országban és iskolában sikerrel alkalmazott Komplex Instrukciós Programot (KIP) bevezesse, amely a tanári szemléletváltás kulcsfontosságú eszközének bizonyult. A LOSI aki maga is sajátos szociokulturális háttérből érkezik, az itt tanító tanárok nemcsak elsajátították e fantasztikus módszert, hanem az évek során mentor tanárokká léptek elő. Mint a gyöngyszemet mikor fűzzük, úgy bontakozott ki ez a projekt évről-évre, olyannyira, hogy 2019-ben a projekt mögé állt a magyarországi Rotary District a pályázathoz további négy iskola – a Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek, Cházár András EGYMI Bárczi Gusztáv Tagintézménye Szentendre, Sugovica Sportiskolai Általános Iskola Baja, Móra Ferenc Általános Iskola Budapest-Csepel – csatlakozott, akik a maguk területén ugyancsak hátrányos helyzetű, roma, értelmi fogyatékos gyerekekkel foglalkoznak.A program a helyi szponzor Rotary Klubok segítségével folytatódott. Az összefogás eredményeként, egy közel 75 ezer USD összegű Global Grant pályázatot nyertünk el, melynek elindult a megvalósítása 2019-ben. A KIP-módszer bevezetése a négy iskolában a képzést követően megkezdődött, de a COVID-19 járvány miatt a folyamat félbeszakadt. Azonban a sikertörténet folytatódott, s ha egy év csúszással ugyan de rendkívül sikeresen záródott. Minden iskola a maga területén töretlen sikerről számolt be. A módszer jól alkalmazható akár matematika órán vagy a gyengénlátók vagy sajátos magatartási problémával küzdő gyermekek esetében is. Siker. Siker. Mindenkinek, legfőképp a pedagógusoknak, akik mérhetetlen lelkesedéssel, tudásuk legjavával segítik, formálják e csodálatos módszerrel gyerekeinket. Számos magyar és több külföldi Rotary Club támogatta ezt a nagyszerű programot, többek között a németországi Syke Club is, akik a külföldi fő szponzorunk, őket képviselve megtisztelt bennünket látogatásával Péter Möller is.Több iskola tervez egy együttműködési megállapodást kialakítani a helyi főiskolákkal, hogy a KIP képzés, „gyakorlóhelyül” szolgáljon. Mind meghatódva hallgattuk a szombati részletes beszámolókat. Újabb iskolák pedagógusai látogattak el, kik a jövőben szeretnének a KIP 2 programhoz csatlakozni. Méltóképpen zártuk a szombati napot. ÓRIÁSI KÖSZÖNET MINDENKINEK, KI TÁMOGATTA, HITT BENNE, TANÍTOTTA ÉS CSODÁKRA VITTE.

tom”>
tom” style=”flex-basis:100%”>