Háború

2022.február 24-én Oroszország megtámadta Ukrajnát! Az elképzelhetetlen megtörtént, háború dúl Európában. Szürreál, de még is itt van Magyarország szomszédságában. Már másnap alakultak, szerveződtek segélynyújtási lehetőségek. Minden a háborús menekültekkel együttérző ember megmozdult , hogyan tudna segíteni. Mi elmentünk adományokat gyűjteni és vittük le a magyar -ukrán határmentére vagy Kisvárdára a kisvárdai Rotary clubhoz, akik a főszervezői voltak a magyarországi Rotary clubok adományainak eljuttatásában a határon túlra is.

„Óriási az összefogás, a háború elől menekülő embereket segíteni igyekező civil emberek részéről, a különböző szervezetek, egyetemi és főiskolai hallgatók adomány gyűjtése által. A Rotary Magyarország is kiveszi a támogatásban az oroszlánrészét! A Rotary Club Kisvárda a gyűjtőpont, ahová beérkeznek a felajánlások a budapesti és vidéki Rotary kluboktól. A kisvárdai Klub lelkes csapat megfelelő, igényszerinti helyekre juttatja tovább a beérkező adományokat. A Rotary Club Budapest-Margitsziget tagjai is résztvesznek az adomány gyűjtésben és a szállításban. Vittünk és küldtünk támogatást Fehérgyarmatra, Kisvárdára és Záhonyba is. Egy önzetlen Jóakaró több, mint 4 tonna friss árút: gyümölcs, zöldség, küldött le Fehérgyarmatra. Öröm látni, hogy rengeteg ember ott segít, ahol tud, mint pl a záhonyi helyi Önkéntesek a Polgármesterrel együtt. Minőségi, kulturált ellátást biztosítanak a menekültek részére. Tegnap este a b-rent.hu – kisbuszbérlés segített a 9 köbméternyi adomány fuvarozásában. Köszönet minden segítőnek!”