Park átadás

Örökbe fogadtunk egy parkot

Részlet a Józsefváros Újság cikkéből

A Rotary Club Budapest-Margitsziget tagjai úgy döntöttek, itt az ideje, hogy közösen is tegyenek a tisztább, szebb, élhetőbb környezetért, ezért elhatározták – amennyiben lehetséges – örökbe fogadnak egy parkot, itt Józsefvárosban. Céljuk az is, hogy példát mutassanak.

„Mintegy 10 éve vagyunk jelen a Losonci Téri Általános iskola életében támogatóként, ezért kézenfekvő volt, hogy itt a kerületben nézzünk körül. Az önkormányzat üdvözölte a kezdeményezésünket” – mondja Nagy Gabriella a szervezet elnöke. A Molnár Ferenc téri parkra esett a választásuk, s hogy azt örökbe fogadhatták azért is szerencsés, mert a Lositól pár tízméterre terül el, így a park rendben tartásába – lehetőség szerint – az iskolásokat is bevonnák. „A gyerekek jövője szempontjából nagyon fontos, hogy milyen példával járunk el előttük, hiszen az ő nemzedékük az, amelyiknek a globális felmelegedés és a környezetvédelem problémájával igazán szembe kell majd nézni.”

A teljes cikkhez