Cserediák program

A Rotary Nemzetközi Diákcsere Program célja, hogy a világ különböző országaiból érkező fiatalok megismerjék egymást, más országok, földrészek életét, nyelvét és kultúráját.

A kiválasztott és gondosan felkészített 15-17 éves, középiskolai tanulmányaikat még be nem fejezett fiatalok utazhatnak a Rotary Nemzetközi Diákcserében résztvevő országokba

• egy tanévre (Long Term Exchange Program – LTP),
  • illetve 2-8 hétig (Short Term Exchange Program – STEP).

Fontos ifjúsági program még az európai, illetve néhány azon kívüli rotary club nyári kéthetes tábora (Camp), amelyre kölcsönösségi alapon hívjuk, és küldjük egymás diákjait.

A világ legnagyobb, kormányokhoz nem kötődő civil szervezete, a mindenütt közmegbecsülésnek örvendő Rotary International felügyeli a programot és segít az esetleges problémák megoldásában.

A Rotary Nemzetközi Diákcsere Program nem nyelviskola, nem is utazási iroda.

A célországokra a diákcsere felelősök bizottsága ad javaslatot.